درباره جشنواره آرمان

با توجه به برنامه شهردار محترم تهران و چشم انداز ایشان " تهران کلانشهر الگوی جهان اسلام " جهت ایجاد نشاط اجتماعی، افزایش مشارکت مردمی، استعدادیابی، احیاء حس تعلق شهروندی و تغییر در فضای زندگی شهری با رویکرد ایرانی – اسلامی، مجموعه ای از جشنواره های آیینی (قرآن، نهج البلاغه ، دعا و نيايش) و فرهنگی - هنری ( فیلم، نمایش، سرود و موسيقي، شعر و ادب) با رویکرد یکپارچه سازی سیاست های فرهنگی – اجتماعی و هدفمند نمودن موضوعات جشنواره جهت ماندگاری در ذهن مخاطبین بر پایه محله محوری به اهتمام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار می گردد.


بدین منظور ستاد دائمی جهت برگزاری جشنواره ها ذیل معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تشکیل و تمامی مسایل مربوط به این جشنواره ها اعم از (سیاسیت گذاری – بودجه بندی – موضوعات و در بعضی موارد مهم اجرای جشنواره) برعهده ستاد مذکور قرار می گیرد.


با بررسی های صورت گرفته و جلسات متداوم، نام ستاد دائمی برگزاری جشنواره های فرهنگی و اجتماعی «آرمان» با شعار «آرمان شهر من» در نظر گرفته شده است. 


مفهوم آرمان را می توان در یک جمله خلاصه نمود: " شناسایی، حفظ و هدایت ظرفیت های محلی و سپردن امور فرهنگی و اجتماعی به دست مردم ".